Alkoholis

Alkoholis 2017-05-07T21:52:28+00:00

Project Description

Alkoholis tapo neatsiejama mūsų tautos dalimi. Priežasčių išgerti begalė: liūdna nuotaika, depresija puola, arba atvirkščiai  linksma ir norisi atšvęsti. Vieniems tai įrodymas, kad aš jau didelis, suaugęs ir man galima. Kitiems noras pamiršti savo problemas.

Tostas „ į sveikatą“ ir kitą dieną jau galima išbraukti iš gyvenimo. Pagirios ne vien galvos skausmas ir sustojęs skrandis. Dauguma žmonių jaučia dvasines pagirias: nerimą, baimę, gėdą. Vienems gaila pinigų, nes išgėrus dažnai jaučiamas dosnumas. Kiti pergyvena nes atmintis neleidžia prisiminti: kada ir kaip  namo grįžau. Ir vis kartoja: daugiau negersiu. Kitas savaitgalis ir vėl viskas iš pradžių.

Būna atvejų kai pasimiršta ir žmogiškumas, tuomet mušamos moterys, vaikai patiria traumas, o kur dar vairavimas neblaviam ir jau avarija. Juk galima  pasiteisinti: nepyk, girtas buvau. Neretai prikrėtus tokių šunybių žmogui  prasideda depresija, savęs deginimas iš vidaus. Niekas nemiela, jokių ateities planų.  Tik vienas tikslas: kur gauti dar? Pora tokių metų dugne ir nebėr žmogaus..

Esam girdėję istorjų, kad jauna pora susituokė, abu be žalingų įpročių. Tik staiga partneris
paslysta, iš pradžių alaus bokalas per sporto varžybas, paskui  draugai – kaimynai, viskas baigiasi girtavimu vienumoje, kai kompanija nebūtina. Moterys nelaimingos, nebežno ką daryti, galvoja juk viską padariau dėl  santykių, pareigą atlikau, valgyt pagaminu, namus sutvarkau, ko dar jam reik.

O reikia tiesiog neįsileisti rutinos į namus. Žmonės turi tobulėti, ieškoti būdų, kaip realizuoti save, kurti grožį ir pozityvą, per darbus veiklas, abu partneriai nepriklausomai nuo socialinės padėties turi būti atsakingi už save. Ieškoti bendrų pomėgių, o ne užsidaryti nuo visuomenės prisidengiat šeimos vardu. Kai tokie santykiai pasiekia lubas štai tokos pasekmės ir būna. Moterys perdėtai rūpinasi tik namais ir vakais. Nustoję puoselėt save kaip moterį, kaip mylmąją, išvazda neberūpi, nes jaučiasi šeimos žmogumi, tai kam čia dar puoštis, stengtis. Vyrai taip pat nebeskiria dėmesio savo moteriai, nes mano ji jau mano, tikslas pasiektas.. Tokia komforto zona suteikia visas sąlygas ne tik alkoholizmui, bet ir papilnėjusioms kūno formoms,  kurios  dar labiau daro žmogų užsidariusį, kompleksuotą.

Pats laikas nuimti programą, kad Lietuva alkoholikų šalis. Nebijoti pasakyti, NE.  Aš negeriu.  Kodėl?  Todėl kad nenoriu.  Man neskanu.  Man nepatinka ta būsena kai savęs nekontroliuoju, nenoriu pagirių. Aš sveikas žmogus, žinau būdus, kaip pailsėti, pasidžiaugti be alkoholio. Man nereikia užmiršti savo problemų, nes aš jas moku spręsti lengvai be streso.

Irma Miliauskaitė.