Dirbti mylimą darbą – dovana

Dirbti mylimą darbą – dovana 2017-05-06T22:06:16+00:00

Project Description

Gyvenimas dažnai mums atsiunčia dovanų: šaunius tėvus, antrąją pusę, jaukius namus, gerus draugus, gražius ir talentingus vaikus… Tik laikui bėgant kartais pamirštame, kokios nuostabios tos dovanos, prie jų priprantame ir nustojame vertinti.

Viena puikiausių dovanų – dirbti mylimą darbą. Nieko nėra geriau, kai darbe galima realizuoti, išreikšti save, kurti, jausti laisvę, pasitikėti savimi, dalintis su savo klientais tuo, ką sugebi geriausiai. Puiku ir tai, kai mūsų mylimas darbas mums atneša pelno.

Be, ką daryti tuomet, kai net ir mylimas darbas, atrodo, tampa rutina, nustojame jį vertinti?

Nustojusi vertinti savo darbą, užmigusi ant laurų ir susitelkusi ne į tuos dalykus, kuriuos turėčiau – gavau skaudžią pamoką darbe. Norėčiau pasidalinti savo suvokimais, ko iš šios pamokos išmokau, ir ką daryti, kad vėl 100 procentų pamilčiau savo veiklą ir toliau vertinčiau, tai ką turiu šiuo metu:

  • Užduokime sau klausimą, ar norėtumėte dirbti kažką kito nei dabar? Mano atsakymas buvo „ne“. Labai myliu savo profesiją ir labai myliu savo darbą.
  • Svarbiausia patiems nuoširdžiai džiaugtis tuo, ką darome. Pats darbo procesas turi būti malonus ir teikti jėgų, o ne kelti nuovargį.
  • Į iškilusias problemas žvelgti pozityviai ir stengtis jas išspręsti kuo greičiau. Kuo greičiau prisiimsime atsakomybę už problemą ir jos neatidėliosime, tuo viskas spręsis sklandžiau.
  • Priimti ir mylėti savo klientus, kad ir kokie pretenzingi ar nesupratingi jie bebūtų. Be to, kartais atėję kaprizingi klientai, kaip veidrodyje parodo mums, kad laikas kažką keisti savyje.
  • Nesistengti darbe atrodyti geresniais profesionalais negu esame. Atėję žmonės jaučia tą energiją, kai jiems bandome pasirodyti geresniais nei esame.
  • Stengtis viską daryti maksimaliai gerai 100 procentų, bet tik tiek, kiek iš tiesų sugebame. Neturime spausti iš savęs energijos ir padaryti to, ko šiuo metu nesugebame.
  • Nuolat investuoti į savęs tobulėjimą ir kurti net uždarius darbo kabineto duris. Nuolat tobutindami save pasieksime geresnių rezultatų, vertinsime geriau tiek patys save, tiek ir mūsų klientai.
  • Pasitikėti savimi. Kitiems žmonėms bus sunku tikėti, kad sugebame padaryti darbą, jei patys netikėsime savimi.
  • Darbo užmokestis neturėtų būti pagrindinis tikslas. Taip pat neturime norėti daugiau nei mums priklauso. Svarbiausias tikslas – kad darbas teiktų malonumą ir padėtų realizuoti save. Kai susitelksime į savo tobulėjimą, o ne stovėsime vietoje, užmokestis taip pat turėtų didėti. Gauname tiek, kiek esame verti.

Vertinkime tai, ką turime. Suvokime tai, kas mums kiekvienam gyvenime yra dovana ir stenkimės dėl jos 100 procentų, kad jos neprarastume.

Ieva Norvilaitė.