Gamtos dėsniai

Gamtos dėsniai 2017-05-06T22:13:06+00:00

Project Description

Save vadinu gamtos vaiku. Ji neatsiejama mano gyvenimo dalis. Jaučiu ją, man dažnai norisi joje pabūti, pasimėgauti jos skleidžiama energija. Pajusti tą savotišką prieglobstį. Ji man mokytoja ir užtarėja. Skamba gal kvailai, bet iš tikrųjų ji ne tik mūsų maitintoja, jos paskirtis mūsų gyvenime yra kur kas svarbesnė. Gamtoje  galioja dėsniai, kuriems esame pavaldūs ir turime jų paisyti, o perpratę ir pasinaudoję – džiaugtis pilnavertišku gyvenimu. Aš tą išgyvenau ir rašau remdamasi asmenine patirtimi, kuri daugeliu atveju gali būti panaši į jūsų.

I DĖSNIS.

NUOLATINIS JUDĖJIMAS. 

Žemė ir mes kartu su ja visą laiką augame, didėjame, judame. Kinta ne tik mūsų kūnas, bet ir nuotaikos, energijos, suvokimai, gebėjimai. Realizuojasi talentai, naujos idėjos. Gamta kas dieną duoda naujo”vėjo”, kad žmogus kurtų.  Dažniausiai to atsisakome, pražiopsome, nes bijosme keistis, per daug prisirišame prie seno, nenorime paleisti, nei žmonių, nei darbų. Turime suprasti, kad iš prigimties esame laisvi, kiekvienas kaip individas atsakingas tik už save. Mūsų laisvė mums suteikia galimybes rinktis, spręsti ko gyvenime norime ir kaip tai gauti.  Yra tradicijos, papročiai, kurių norisi laikytis, tačiau kartais reikia ir išimčių, norėti išmokti prisitaikyti prie aplinkybių, jas tinkamai išnaudojant. Noriu pasakyti, kad nereikia bijoti naujovių, nes tik per bandymus atsiranda tikrasis žinojimas. Tad nebijokite keisti darbą, drabužių stilių ar net mylimąjį. Sprendimai nėra našta, tai atsakomybė, kuri veda į šviesesnį rytojų. Tiesiog kiekvieną kartą priimdami sprendimus pabandykite įsivaizduoti kas būtų, jei išdrįstumėte ir kas būtų jei nieko nedarytumėte, tikiuosi, kad  jūsų ateities svajonės jums bus didžiausia motyvacija.

II DĖSNIS.

VISKAS GRĮŽTA ATGAL.

Bumerangas visada grįžta pas šeimininką. Tas pats yra su mūsų mintimis, žodžiais ir darbais. Privalu rūpintis ne tik asmenine, bet ir minčių higiena. Juk nelabai gražu klausytis kai žmonės keikiasi, skundžiasi, nuolat kartoja negatyvius žodžius. Žodžiai mus paliečia ir labai įtakoja. Reikia įdėti nemažai pastangų, kad kalba būtų švari ir spinduliuotų pozityvumu. Tas pats ir su mūsų darbais, jei bent lašelis bus pykčio, pavydo ar kitokio blogumo tai irgi sugrįš, todėl ne veltui sakoma, kad viską reikia daryti su meile. Šis dėsnis galioja visiems be išimties, todėl jeigu jus kas nors nuskriaudė- atleiskite. Tam žmogui jo darbai sugrįš atgal. O jūs pats savyje ieškokite, už ką jums tokia situacija ir kokie jūsų poelgiai jums sugrįžo tokiu būdu. Niekas nenutinka šiaip sau, tiesiog patogiau apkaltinti kitą ir jaustis auka. Tačiau taip tik apsunkinam save, o viduje tas skausmas kaupiasi ir pasekoje jaučiamės prislėgti, nelaimingi.  Linkiu jums spindėti gerumu, ir tą patį gėrį gauti grąžos.

III DĖSNIS.

MAINAI SU APLINKA.

Žmonės kartais jaučiasi vieniši, jiems liūdna, norisi dėmesio, rūpesčio iš aplinkos. Bet aš manau, kad neįmanoma vienatvė mūsų pasaulyje. Aplink tiek pilna gyvybės: augalai, gyvūnai, pati gamta savyje pilna veiksmo. Kai man liūdna aš mastau iš kur tas jausmas, kodėl jis manyje yra, kas sukelia man liūdesį. Supratusi to priežastį imu dėlioti veiksmus, kurie manyje tą liūdesį pakeistų į džiaugsmą. Nes iš tikrųjų mes reikalaujame to, ko patys
nedarome. Jeigu norime dėmesio – skirkime jį kitiems. Jei esame liūdni – pradžiuginkime kitą. Jei esame pikti, padarykime kažką mielo. Tokie mainai yra teisingi. Tokie mainai įvyksta kiekvieną dieną. Toks dalijimasis turi būti tarp žmonių. Jei tik šiaušimės ir reikalausime iš kitų, nieko negausime. Nes jei norime gauti – turime duoti. “Kai Dievas stebi mus,  galvoja: šitas dalijasi savo šviesa su kitais, tokiu būdų aš per jį dalinuosi su visa minia,
skirsiu jam  daugiau jėgų. O va tas skūpus, niekam nieko neduoda, atimsiu iš jo ir tai ką jis turi.”  Tikiuosi suprasite ir pajusite, kad gerumo dalybos grįžta gerumu.

IV DĖSNIS.

BESĄLYGIŠKUMAS.

Šitą dėsnį suprantu, kaip stebėtojo vaidmenį gyvenimiškose situacijose. Pvz.: kai pykstasi kiti, mes matome juos iš šono ir galime objektyviai nusakyti kas iš tikrųjų vyksta. Tačiau, kai patys esame pykčio apimti mąstome karštakošiškai, vadovauja emocijos, jausmai. Tas greitas užsiliepsnojimas, netinkamas situacijos vertinimas vėliau kainuoja gailestį ir dar didesnį pyktį. Skubėjimas priimti sprendimus visko neapgalvojus, vadovaujantis principais, mus labai išbalansuoja. Ne visada galime atšaukti pasakytą žodį ar anuliuoti mintį, pasekmės vis tiek ateina, didesnės ar mažesnės. Beje stebint barnį iš šalies besąlygiškumas mažėja priklausomai nuo simpatijų/antipatijų besibarantiems. Jei tai mūsų draugas, mes jį ginsim, net jeigu jis ir neteisus. Šitaip mes tik remiam neteisybę, kas gali grįžti panašia situacija patiems mums.

Sunku šią savybę išsiugdyti, bet patikėkite kokia ji vertinga. Iš tikrųjų vertinant daugelį dalykų besąlygiškai aš jaučiu lengvumą, nes tie dalykai manęs neprovokuoja, nepaveikia emociškai, nesijaučia prievartos būti vienoje ar kitoje barikadų pusėje, matant situacija kokia ji yra lengva priimti sprendimus. O lengvi- teisingi sprendimai – vienas laiptelis geresnio gyvenimo link.

Irma Miliauskaitė.