Gyvenimo ratai

Gyvenimo ratai 2017-05-06T22:03:31+00:00

Project Description

Gyvenime būna situacijų, kai jaučiame, kad esame ten nuo ko pradėjome. Tiek darbe, tiek santykiuose su artimaisiais kartojasi tos pačios situacijos. Dar neprasidėjus barniui prisimename, tai kas jau įvykę ir galvojame “tai ir vėl kartojasi“. Atsinaujina tos pačios problemos,  kurias skaudžiau ir sudėtingiau spręsti. Nesekmės žmogų liūdina, siutina, kartais numuša ūpą tęsti darbus. Visa tai vyksta dėl to, kad pakliūname į Gyvenimo ratus. Kitaip sakant, mes kartojame tas pačias klaidas ir tai gražina mus prie starto, kai tikimės, kad jau einame link  finišo.

Trumpai aprašysiu keletą Gyvenmo ratų.

Sveikatos ratai.

Jei skauda galvą – tabletė, skrandį – tabletė, kraujospūdis nekoks – vėl tabletė. Žmonės iš kart puola gerti vaistus, nors užtektų pagalvot, kas pritraukė ligą: mūsų baimės, pyktis, negatyvi nuotaika, o gal poilsio trūkumas?  Eilės iki gydytojo kabineto, receptų lapeliai, tai tik laiko gaišimas ir laikina pagalba, nes ligos neišgydomos, jos tęsiasi, kol galų gale trūksta kantrybė ir jau kreipiamasi bet kur, kad tik išgyti. Juk mūsų kūnas –  gyvenimo atspindys. Ir tik mes patys galime jausti, ko jam trūksta, kuo jį nuodijame ir kaip jį tausoti, grūdinti. Mūsų organizmas iš esmės, turi visas reikalingas medžiagas augti ir vystytis ir dar daug kitų gali pasigaminti, tačiau mes „prifarširuojame“ jį vaistais ir laukiame stebuklo.. Tik tada kai išmoksime įsiklausyti į kūno siunčiamus signalus, kai prieš imdamiesi piliulės susimąstysime, tik tada turėsime rezultatą – sveiką ir gražų kūną.

Santykių ratai.

Dažniausiai pasitaikantis pavyzdys – tai nenusisekę santykiai, kuo met partnerystė trunka ne ilgai, išyra dėl panašių priežasčių kaip ir ankščiau. Tokiu momentu tik norisi kaltinti kitą, manoma, kad nesiseka, nes tikriausiai nelemta. Tokios situacijos pirmas žingsnis turi būti suvokimas:  jei tai kartojasi – pamoka neišmokta. Darnūs santykiai ateina tik tada, kai pats žmogus yra darnoje su savimi. Jei sieloje yra žaizdų, neišsakyto skausmo, tai arba atstums būsimą partnerį, arba persiduos į santykius. Visus sopulius reikia išsiaiškinti ir pašalinti, tik tada atsiras vieta naujam žmogui.

Darbo ratai.

Profesijų yra begalė, tačiau profesionalų mažai. Pastebėjau, kad žmonės dirba tik tam, kad uždirbtų pinigus. Tingiai keliasi, su piktumu eina į darbą, be meilės, kartais ir be atakomybės, mintyse keikia kolegas, darbdavį. Darbą renkasi ne pagal išsilavinimą, ar gabumus, o pagal pasiūlą.  Kodėl užsiminus apie svajonių darbą tik išgirstu: „aha, tau pasisekė, man taip NIEKADA nebus“. Tada ir pagalvoju, na jei jau sakote, kad NIEKADA tai reiškias NIEKADA. Tik pats žmogus save riboja, per savo baimes ir ryžto trūkumą uždaro duris į laimę. Žinoma papraščiau burbėti negu imtis veiksmų ir bandyti. Nežinau, nei vieno, kuris būtų bandęs ir nusivylęs, visi kažką naujo pasiekia. Galų gale pats ieškojimas duoda rezultatą, daugelį savybių žmogus atskleidžia būtent per ieškojmus. Darbo sėkmė slypi paprastume. Mes privalome žinoti ką galime dirbti geriausiai, su meile ir užsidegimu. To ieškoti, ir svarbiausia nenustoti tobulėti. Gyvenimas per trumpas vien stebėjimui, kaip sekasi kitam..

Kraštutinumų ratai.

Visi esame girdėję, kad gyvenime labai svarbu pusiausvyra, bet girdėti ir suprasti neužtenka – reikia ir gyventi taip. Kiekvieną situaciją mes galime valdyti, net ir didžiausius nemalonumus galime numalšinti, vien savo sąmoningumu ir ramumu. Štai keletas pavyzdžių:

* po nepavykusių santykių, užsidaroma savyje, užgniaužiami jausmai. Tokia susikaupusi energija gali prasiveržti kaip netikėta isterija, depresija ar liga. PATARIMAS: Prisiimti atsakomybę už įvykius, kurie ateina, juk jie vardan mūsų pačių, kad mes mokintumėmės, augtume. Žiūrėkime į viską su dėkingumu ir bandykime įveikti su malonumu.

* vardan tikslo „lipama per galvą“, kenkiama, daroma viskas, kad tik tai pasiekti. PATARIMAS: Ar tikrai tai dėl ko jūs šitaip aukojatės yra verta šių pastangų? Kodėl taip aklai puolate link tikslo? Atminkite: tai, kas skubu nėra svarbu. Tikrieji gyvenimo džiaugsmai ateina neskubant,  su meile.

* pagalba siūloma per daug įkyriai, arba apskritai abejingai žiūrima į situaciją. PATARIMAS: Pagalba turi būti pasverta ir apgalvota, padėti galime, bet tik tada kai nejaučiame gailesčio, ir manome  kad tai iš tikrųjų mūsų atsakomybė, kitais atvejais užtenka padrąsinti, įkvėpti pasitikėjimu. Daryti už kitą, vie dėl jo tingėjimo ir manipuliavimo- tas pats kas duoti nusirašyti  per egzaminą.

Gyvenimo ratai, tik parodo, kiek dar galime išmokti  ir tik nuo mūsų pačių noro bei pastangų priklauso ar mes eisime tiesiai ar vis tiek suksime aplinkeliais. Linkiu aš jums pagalvoti apie savo gyvenimo ratus. Nebijokite mąstyti, elgtis kitaip, nebijokte ieškoti išeičių. Rizikuokite ir būkite laimingi.

Irma Miliauskaitė.