Jei nori greičiau tobulėti – susirask mokytoją

Jei nori greičiau tobulėti – susirask mokytoją 2017-05-06T21:55:25+00:00

Project Description

Visais laikais, garsiausi ir didingiausi žmonės turėdavo savo mokytojus, kurie padėdavo didinti savo asmenybę, plėsti suvokimą apie pasaulį, užsidirbti daugiau pinigų, suprasti filosofines tiesas. Mokytojai yra, tarsi liftas, kuris pakelia, tiek, kiek yra pakilęs pats, o po to surandame kitą mokytoją, kurį vėl praaugame ir tai begalinis kelias, vedantis tobulybės link.

Kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu žmogus tampa toks, kuriam nebereikia kitų mokytojų ir pats tampa juo bei mokina kitus su savo metodika, savo žiniomis ir patirtimi.

Labai palanku turėti visų sričių mokytojus: santykiai, pinigai, karjera ir t.t. Savų sričių profesionalūs mokytojai turi didžiausią patirtį ir daugiausia žinių, todėl galima jais pasitikėti. Taip, mes imsime visą naudingą informaciją ir patirtį, stengsimės suprasti viską, ką suprato jie, nuolatos bandysime suvokti tai, ką suvokė jie. Tik kartais nutinka taip, kad ateina laikas pakeisti mokytoją, nes pasitaiko, jog mokinys pranoksta savo mokytoją, ir reikia ieškoti kito, kuris turi dar kitokios informacijos ir patirties. Todėl, kad mokiniai nepraaugtų mokytojų, jiems irgi reikia nuolatos plėsti savo suvokimą, žinias, ieškoti naujų dalykų.

Yra nuostabu, kai mūsų mokytojai nuolatos ir patys tobulėja, ieško, vis daugiau supranta, plečia savo akiratį. Tada ir mums būna lengviau augti, kadangi ryšys su mokytoju būna artimesnis, lengviau vienas kitą suprantame, pažįstame vienas kitą, mokytojas žino mokinio praeitį, augimo procesą. Taip pat, nebereikia laiko skirti kito mokytojo paieškoms, kas kartais sukelia keblumų, nes gerų mokytojų nėra daug.

Tik pagalvokime, jei reikėtų visko mokytis pačiam? Domėtis apie visas rūpimas sritis… Kiek laiko reikėtų tam paskirti…

Todėl tam mokytojai ir skirti – palengvinti mūsų kelią ir suteikti pačią svarbiausią informaciją, kad mokiniams nereikėtų pereiti visų sunkumų ir kliūčių. Žinoma, jie mokydamikitus, taip pat, tobulėja: keičia mokymo metodus, kuria naujus būdus, vysto bendravimo ir psichologinius įgūdžius, taip pritraukdami vis geresnius mokytojus.

Negailėkime savo laiko ir pinigų mokytojams, kurie suteikia žinias, tačiau rinkimės tik tuos, kurie artimi mums, mūsų širdžiai, pajuskime vidumi, kad šis mokytojas mums tinka, nesiremkime tik kitų atsiliepimais ir mokytojo populiarumu – vidinis mūsų jausmas daug svarbesnis. Tai ypatingai svarbus dalykas. Žinios, kurias jie suteikia, yra labai padedantis dalykas gyvenime, nes žinios yra tas pamatas, be kurių negalime judėti toliau. Tie, kas turi žinias, daugeliu atveju, yra didžios asmenybės ir sukuria daug daugiau, lyginant su tais, kurie bando visko išmokti patys, be kitų pagalbos.

Tik pagalvokime, kaip galime sukurti kažką naujo, kai nekeičiame savo suvokimo apie pasaulį, netobuliname bendravimo įgūdžių ir pan. Norint sukurti kažką naudingo, reikia sužinoti kažką naujo, suvokti naujus dalykus, praplėsti požiūrį apie pasaulį, pakeisti mąstymo kampą. Mokytojai padeda tai padaryti, nes būna savo srities specialistai ir toli pažengę, todėl mato daug briaunų ir kampų, atspalvių ir požiūrių.

Iš šono atrodo viskas paprasta – susirask mokytoją, gauk ir įsisavink iš jo visas žinias ,ir panaudok žinias savo gyvenime, sukurdamas projektą ar pasidalindamas žiniomis su kitais. Atrodo paprasta – taip ir yra. Nauja informacija – nauji projektai – nauja motyvacija – nauji rezultatai. Tačiau reikia vėl paminėti, kad viskas prasideda nuo naujos informacijos, o geriausia kokybė ateina iš geriausių specialistų, šiuo atveju, savo srities mokytojų. O dar svarbiau ir pačiam tokiu tapti bei mokyti kitus.

Taigi, ieškokime mokytojų, atraskime sau tinkamą, pajausdami vidumi, negailėkime laiko paieškoms, susiraskime patį geriausią, kokį galime įpirkti ir priimti į savo gyvenimą šiuo metu, tą, kuris atrodo tinkamas ir artimas širdžiai. Tai investicija į save, į savo ateitį. Tai pats greičiausias būdas tobulėti ir kurti. Šią tiesą žino ne daugelis, dažniausiai tie, kurie jau yra pasiekę kur kas daugiau nei kiti.

Gvidonas Macius.