Kas yra meilė

Kas yra meilė 2017-05-08T15:50:11+00:00

Project Description

Meilė, tai energija, kuri verčia duoti ir negalvoti, kaip gauti. Kai norėsime daryti tik gerą, matyti nuolatos antrą pusę laimingą bei net nepagalvoti, kad už tai kažko norime atgal – žinokite, tai meilė.

Kiekvienas žmogus yra pasiruošęs antrai pusei, kuri tinka jam tuo metu, pagal jo lygį. Aukštesnio
lygio partnerio negausime, žemesnio nenorėsime patys. Tačiau, ką reiškia žemesnio ar aukštesnio lygio? Tai požiūris į gyvenimą ir dvasinė bei materialinė būsena. Toks tokį – pritraukia, puikus išsireiškimas. Jei norime partnerio esančio aukščiau – turime užaugti iki jo lygio. Kitokio kelio nėra.
Augi pats – auga aplinka. Leidies pats – leidžias ir aplinkinių lygis.

Nekalbant apie lygius, o kalbant apie pačią meilę, verta paminėti, kad meilė yra, kaip organizmas, atskiras organizmas, kuris auga, auga bei niekada nesustoja didėti ir plėstis.

Kai įsimylime žmogų, jaučiamės, tarsi, skraidytume, viskas aplinkui gražu, o viduje harmonija. Tačiau, kartais nutinka taip, kad dviejų įsimylėjėlių harmoniją sugriauna iš aplinkos atsiradęs aistringas bei gundantis partneris. Ir nutinka kartais taip, jog tai aistrai pasiduodame ir išduodame tikrąją meilę. Sugrįžti pas buvusią meilę būna labai sudėtinga. Labai. Kartais neįmanoma. Kartais žarijos jau būna per stipriai atvėsusios.

Kaip nepasiduoti tokioms pagundoms ir aistroms?

Jau minėjau, kad meilė, augantis organizmas, kurio nematome, bet jaučiame.

Meilė panaši į laužą. Laužas dega, tačiau gali ir užgesti. Ką daryti? Įmesti malkų. Taip ir su meile, ją nuolatos reikia kurstyti, kad ji neužgestų. Visą laiką turėsime kūrenti savo meilę, dėti nuolatines pastangas. Kuo daugiau ir didesnių dėsime malkų – tuo laužas bus didesnis ir stipriau degs. Taip pat ir su meile.

Tačiau, tai dar ne viskas. Laikai keičiasi, todėl šiais laikais laužą kūrename retai. Šildomės elektra, branduoline energija ir pan. Ką tai reiškia? Turime nuolatos prisitaikyti prie gyvenimo naujovių. Meilei nepakanka tų pačių gėlių, tų pačių žodžių, veiksmų ir pastangų. Reikia nuolatos ieškoti, kas pakeičia rutiną, kas suteikią naujovių, ieškoti veiklų, kurių nebandėme iki tol, sakyti tai, ko nesakėme iki šiol. Nebegalime nuolatos laužo kūrenti malkomis. Kuo daugiau dėsime malkų, tuo mažiau liks miško , o jis ribotas, todėl turime pakeisti pastangų ir idėjų šaltinį : elektra, branduolinė energija. Tai naujos idėjos, kurios sukuria daug daugiau energijos, todėl užaugina ir išplečia daug didesnę poros meilę.

Ir taip visą gyvenimą. Pastangos, pastangos, naujos idėjos, naujos veiklos, nauji užsiėmimai, nuolatiniai pokyčiai – jokios rutinos. Štai tokia santykių esmė. Kuri, žinoma, abipusė, abiejų partnerių pareiga, jei norima neužgesinti meilės. Šios pastangos praturtins gyvenimą, vers augti ir tobulėti, džiaugtis bei linksmintis.

Kai tarpusavio meilė užaugs iki labai didelio ir galingo organizmo – jos niekas nebegalės nugalėti. Tam nepakenks nei aistros, nei pagundos, nei patys seksualiausi partneriai iš aplinkos. Tada belieka tik tarpusavio meilė, meilė kuri yra neįveikiama. Daugiau niekas nepajėgs jos nutraukti – tik patys įsimylėjėliai.

Kurkime tokio stiprumo meilę – džiaukimės kūryba.

Gvidonas Macius.