Kodėl kartais atrodome vyresni, nei esame

Kodėl kartais atrodome vyresni, nei esame 2017-05-08T15:51:32+00:00

Project Description

Pastebėjau, kad vieni žmonės atrodo vyresnio kiti jaunesnio amžiaus nei iš tikrųjų yra. Ir mano pačios išvaizda dažnai svyravo, tik, deja, ne į tą pageidautiną pusę… Susimąsčiau, koki veiksniai tai įtakoja. Žinojau, kad tikrai ne išoriniai faktoriai. Tai tik uždėtos programos ant visai nieko dėtų gamtos reiškinių. Supratau, kad jaunystė slypi – švytėjime. O kada aš švyčiu? – pagalvojau. Atsakymas: kai esu laiminga, o laiminga esu, kai visose mano gyvenimo srityse (karjera, santykiai, dvasingumas, laisvalaikis)  vyrauja pusiausvyra (balansas), kai visas sritis lydi sėkmė, harmonija, lengvumas ir judėjimas į priekį. Tik į priekį,
nes tokio dalyko kaip stovėjimas vietoj nėra, jei stoviu – tai reiškiasi jau rituosi atgal ir tai įtakoja mano išvaizdą ir bendrą savijautą. Dar yra toks dalykas kaip „užsisukimas rate“ – atidėliojimas – tai irgi savotiškas stabdymas – ėjimas atgal. Ratas apeinamas tuomet, kai vengiama to, ką anksčiau ar vėliau reikės padaryti, nusprendžiama apeiti, nedaryti, užsiimti
kitais dalykais, tačiau galiausiai grįžtama į pradinį tašką. Suvokiau, kad neužsiimdama tuo, kuo reikia, netenku daug energijos, tuo pačiu ir švytėjimo – jaunystės. Vis gi yra dalykų, nuo kurių nepabėgsim, tad geriau netempti gumos, neeiti ratais, o ryžtingai atlikti ir eiti tolyn, prie kitų tikslų.

SENĖJIMO priežastis manyje, mano elgesyje, mąstyme… Atidėlioti – negerai, tačiau skubėti, griebtis tai vieno, tai kito dalyko irgi disbalansas. Balansui išlaikyti būtinas kryptingumas, žinojimas, ką reikia atlikti ir eiti link to tikslingai, pasitikint savimi ir tokiu greičiu, kuris Jūsų nežalotų išsekindamas, o priešingai bedarant pasikrautumėte energijos. Tai gi švytėjimas priklauso nuo mokėjimo išlaikyti balansą JUDĖJIME Į PRIEKĮ visose srityse: tiek karjeroje, tiek santykiuose, dvasingume ir laisvalaikyje.

Dar yra keletas neteisingų visuomenės normų, programų, kurios įtakoja mąstymą, tuo pačiu daro įtaką ir mūsų išorei:

Pasakymas, kad nuo 30 – ties, žmonės sensta greičiau. Tai vyksta iš tikrųjų, bet ne dėl to, kad suėjo tas nelemtas 30. Viskas slypi tame, kad iki 30m., tiek vyrai, tiek moterys dažniausiai jau turi darbus, yra sukūrę šeimas ir čia STOP, įsivaizduoja, kad nebėra ko siekti, nes viską jau turi. Va tada ir prasideda ritimasis atgal, nes nebėra judėjimo į priekį. Nesvarbu ar turim darbą, antrą pusę ar ne – visada yra kur tobulėti, ko siekti, juk gyvenimas nesisuka tik aplink darbą ar šeimą, o jei ir sukasi, tai patikėkit yra ir ten kur pasitempti, tobulėti – tereikia noro.

Pastebėjau ir pati su tuo susidūriau: moterys skubinamos iki 30-ties susilaukti vaikų, nes teigiama, jog vėliau sunkiau pastoti. Iš tikrųjų pastojimą įtakoja šeimos pasiruošimas kūdikio atėjimui ir daug kitų niuansų, bet tikrai ne amžius. Tad nustokite skubėti ir save sendinti.

Yra mamų, kurios apart rūpinimosi savo atžala, niekam kitam neturi laiko. Vyrauja baimė apsikrauti papildomais darbais, ar mąstymas, kad nepavyks nieko suspėti stabdo naujovių priėmimą ir lankstumą keičiant pareigas, prisiimant naujas atsakomybes, atsisakant to, kas mums nepriklauso arba dalinantis tomis atsakomybėmis su kitais. Einu link to, kad atėjus į šeimą mažyliui, nereikia 100 proc., atsiduoti tik jam. Mažylis įtraukiamas į santykių srity. Tik reikia prisiminti, kad santykiai – tai ir Jūsų pačios ir vyro ir vaikučio gerovė. Be santykių dar yra karjera arba Jūsų širdžiai maloni veikla, dvasingumas bei bendras šeimos laisvalaikis.

Vaikas yra tiek mamos tiek ir tėtės, tad ir atsakomybė jo rūpinimusi turi priklausyti abiems. Juk ir mamoms reikia pasirūpinti savimi, užsiimti malonia veikla, ne tik būti namų šeimininke, tačiau reikia ir to ir to, reikia balanso tarp veiklų. Kažką naujo prisiimi, kažką atiduodi kitam pasidalindamas ir gyvenimas juda gerąja linkme. Esmė: atėjus mažyliui į Jūsų gyvenimą, reikia jam skirti dėmesio tiek, kiek reikia, nei per daug, nei per mažai. Laiminga būsite, švytėsite tada, kai realizuosite save ne tik mamos vaidmenyje, būsite ne tik namų šeimininkė,  bet ir mylinti žmona, savo poreikių neužmirštanti draugė, save realizuojanti asmenybė, kuri gyvena dėl kitų, bet tuo pačiu ir dėl savęs.

Laimingas gyvenimas – jaunystės šaltinis

Rita Jarašė.