Komforto zona

Komforto zona 2017-05-06T21:49:21+00:00

Project Description

Komforto zonoje esantį žmogų galima palyginti su vėžliu, nenorinčiu išlįsti iš savo saugaus kiauto, nes ten šilčiau, patogiau, niekuo nereikia rūpintis.

Gyvendami susiduriame su įpročiais, kuriuos būna sunku išgyvendinti iš savo Esybės. Nors  ir žinome, kad darome blogai, bet diena iš dienos kartojame savo įpročius. Gyvename rutinoje, nenorėdami nieko keisti, nes taip patogu, nenorime daryti to, ko nemėgstame arba tiesiog bijome pokyčių.

Pavyzdžiui, jau keliolika metų dirbate tą patį darbą, už tą patį uždarbį ir jau nebegalite pakęsti to, ką darote. Suprantate, kad Jums reikalingi pokyčiai, bet, tiesiog, esate taip įpratę ir kažką pakeisti jau per sunku.
Jūsų širdis rėkte rėkia, kad pats laikas pakeisti darbą, nes taip bus geriau, tačiau kažkas viduje jai priešinasi ir laiko jus užrakintus komforto zonoje. Paprastai tai būna sielos. Jos jaučia nepagrįstą baimę, todėl blokuoja tai, ką sako širdis. Tačiau širdies balsas niekada nenukreips bloga kryptimi, niekada neapgaus. Žmogus, kuris nori augti, turi nuolat keistis ir judėti į priekį, o  ne stovėti vietoje arba eiti ratais, nuolat sugrįžtant į tą pačią situaciją. Stovėdami vienoje vietoje, negalime palipti ant aukštesnio laiptelio ir išmokti kažko naujo, kol neišmokome senos pamokos. Leiskime sau judėti į priekį.

Dažnai susituokę žmonės atsipalaiduoja, galvodami, kad jau užkariavo savo antrąją pusę, todėl stengtis nebereikia. Moterys apsileidžia, nebebūna moteriškomis, dažnai tampa nepatenkintos savo vyrais ir vėliau tampa tomis „viskuo nepatenkintomis raganomis“, nes galvoja, kad dėl jų turi  stengtis tik vyras. Na, o vyrai ne retai užsiaugina vadinamus  „alaus pilvukus“,  tik ataugęs pilvas yra ne nuo alaus, tai – komforto zonos pasėkmė. Vyrai  taip pat nustoja stengtis dėl savo moterų, dažnai grįžę po darbo nori ilsėtis prie televizoriaus, kompiuterio ir poilsis užsitęsia ilgesniam laikui – moterys tampa jų tarnaitėmis. Atidedami nemalonūs buities darbai, o kad jų nereikėtų daryti pasirenkama tai, kas malonu.  Kartais tam tikri dalykai, kurie mums iš pažiūros atrodo nemalonūs, iš tikrųjų yra mums naudingi ir juos atliekant ilgesnį laiką atneša mums rezultatą ir asitenkinimą.  Na, o santykiuose turėtų vyrauti bendradarbiavimas ir nuolat turi būti dedamos pastangos, kad santykiai augtų, judėtų į priekį.

Jau kurį laiką norite pradėti sportuoti, bet kiekvieną kartą surandate daugybę priežasčių to nedaryti. Galbūt lietus lyja, galbūt jaučiatės pavargę, galbūt neturite sporto aprangos. Žmonės, kurie nori iš tikrųjų pasikeisti, viską daro čia ir dabar, šiandien. Nėra blogo oro, yra bloga apranga arba netinkamas nusiteikimas. Sportuojant nuovargį dažnai pakeičia naujas energijos pliūpsnis. Na, o aprangą nesunku nusipirkti važiuojant pakeliui iš darbo namo. Žmogus, kuris turi motyvaciją, nusiteikia pozityviai ir neieško pasiteisinimų.

Kaip išeiti iš komforto zonos:

 • Tiesiog nuspręsti, kad Jums tikrai to reikia;
 • Nuspręsti, kad gana eiti tuo pačiu ratu ir pasielgti kitaip nei įprastai darote;
 • Net ir nemaloniam darbui nusiteikti pozityviai;
 • Bendradarbiauti su savimi ir su aplinkiniais;
 • Nepermesti savo atsakomybių kitiems, suvokti, kad tai yra jūsų atsakomybė;
 • Suvokti, kad niekas kitas už jus to nepadarys;
 • Suvokti, kad anksčiau ar vėliau nemalonūs darbai atneša ilgalaikės naudos;
 • Nuolat kartojamas naujas geras įprotis tampa kasdienybe;
 • Suvokti, kad išėję iš komforto zonos pradėsite augti ir tobulėti, galėsite užlipti ant aukštesnio laiptelio;
 • Pamilti save ir suvokti, kad tai turite padaryti dėl savęs, o ne dėl ko nors kito;
 • Matyti pliusus, o ne minusus.

Ieva Norvilaitė.