Meilė sau

Meilė sau 2017-05-08T14:32:20+00:00

Project Description

Nekalbu apie egoizmą, savanaudiškumą ar panašias savybes siekiant naudos sau, kurios yra negatyvios ir jų geriau neturėti.

Kalbu apie pagarbą savo asmenybei. Meilė sau yra santykis su pačiu savimi, kai neteisiame savęs už poelgius, nesilyginame su kitais, kai jaučiame jausmų, minčių ir veiksmų harmoniją. Meilė sau neatsiejama nuo suvokimo, kad laikas, skirtas šioje žemėje, yra trumpas, todėl kiekviena diena turi būti pasitikta su meile ir noru gyventi, noru nuveikti kažką svarbaus, gero.
Viską turime pradėti tik nuo savęs. Be meilės sau – negalėsime duoti meilės kitam. Kaip galime mylėti kitą, jei neskiriame dėmesio sau ir akcentuojame kažką kito: sutuoktinį, vaikus, darbą, susitelkimą į kažkokią vieną veiklą.
Turi būti harmonija, o visi aplinkiniai – lygiaverčiai. Jei kitą vertinsime labiau nei save, verta susirūpinti. Norint išlaikyti lygiavertį santykį, kitą reikia mylėti tiek pat, kiek save. Jeigu norime save pamilti, turime būti nuoširdūs ir laisvi reikšti savo nuomonę, jausmus, nevaržyti svajonių bei negraužti savęs, kad kažkas yra geresnis už mus.
Būna situacijų, kai vaikai negerbia tėvų, reikalauja daug dėmesio arba vyrai nerodo dėmesio savo moterims. Jei moteris nesirūpina savimi, negerbia savęs, nemyli savęs, atiduoda visą save tik vyrui ar vaikams, ji gauna pamokas. Kol negerbsime patys savęs (nemylėsime), tol ir aplinkiniai negerbs mūsų. Kaip elgiamės su savimi, taip ir kiti elgiasi su mumis. Bendraudami žmonės jaučia kitų vidinę būseną, jos neužmaskuosime gražiais rūbais ar kalbomis.
Yra žmonių, kurie nemyli savęs iki tiek, kad nesirūpina ne tik savo vidumi, bet ir išore. Būtina nuolat judėti, sportuoti, sveikai maitintis, nevartoti alkoholio, nerūkyti, pakankamai išsimiegoti – tokiu būdu išreiškiama meilė savo kūnui. Dažnai esame nepatenkinti savo kūnu, nepriimame savęs, kokie esame. Ypatingai moterys dažnai ieško, kur ir kas ne taip, pavyduliauja, kai ji neturi to, ką turi jos draugė .

Kiekviena esame kažkuo ypatinga, tad nesistenkime būti panašios į kažką, stenkimės būti savimi. Žmonės daug labiau žavėsis Jumis, jei elgsitės natūraliai ir priimsite save tokius, kokie esate. Meilė sau tai – visiška laisvė. Jūs turite būti individuali asmenybė, kuri eina savo keliu. Tai absoliuti LAISVĖ, kai realizuojame save, darome tai, kas mums patinka, neprisirišdami prie savo artimųjų, sutuoktinio, vaikų, draugų, darbo, daiktų. Kai klausome savo širdies, darome tai, ką norime daryti. Kiekvienas žmogus turi teisę turėti savo erdvę, kai gali tobulėti, dvasiškai augti. Niekas neturi nieko iš mūsų reikalauti, nei spausti ar versti, kaip ir mes neturime teisės reikalauti iš kitų. Jei jūs jaučiate sunkumą, kad kažką darote nenorėdami, lyg per prievartą, tai pirma užuomina, kad jūs kažko nedarote dėl
savęs. Taip pat dažnai galvojame, kad rūpinamės savo artimaisiais, taip išreikšdami savo meilę, tačiau ar paklausiame ar toks rūpestis patinka jūsų artimąjam? Susitelkime ties rūpinimusi savimi, nesikiškime į kitų žmonių
gyvenimus, paleiskime juos, būkime laimingi.

Ieva Norvilaitė.