Mes ir mūsų augintiniai

Mes ir mūsų augintiniai 2017-05-08T18:05:51+00:00

Project Description

Kiekvienas mėgstame paglostyti šuniuką, priglausti kačiuką, pasikalbėti su papūgėle ar kitaip pabendrauti su savo augintiniais. Dauguma iš mūsų laiko gyvūnus namuose. Kiekvienas gyvūnas, kaip ir žmogus, atlieka savo paskirtį Žemėje ir ne veltui apsigyvena pas vienokį ar kitokį šeimininką. Vieni gyvūnai sugeria negatyvą, kiti atvirkščiai – skleidžia pozityvą, dar kiti gydo, palaiko namų pusiausvyrą, padeda augti vaikams. Turime mylėti ir gerbti juos už tai, bet su saiku.

Gyvūnas taip pat mokina, parodo, ką šeimininkas daro ne taip. Jei gyvūnas elgiasi keistai, daro tai, kas mums ne visada patinka, pavyzdžiui, nuolat šlapinasi vienoje vietoje, graužia, drasko baldus, kandžiojasi, turime žiūrėti ir atkreipti dėmesį, ką gyvūnas nori parodyti. Gal jam neskiriama pakankamai dėmesio? Gal didelis šuo, kuriam reikia erdvės, gryno oro uždaromas mažame butuke? Mes savo gyvūnams taip pat turime pakankamai duoti, kad gautume, tai, ką jie mums turi duoti. Kokia turi būti tikroji meilė gyvūnui ir koks turi būti santykis su savo augintiniu?

Dažnai garbiname gyvūnus, išaukštiname, meilė jiems tampa iškreipta, leidžiame daugiau dalykų nei turėtume, net sužmoginame juos. Leidžiame valgyti iš bendros lėkštės, rengiame, elgiamės su gyvūnu kaip su vaiku, lepiname, neleidžiame atlikti jam reikalingos paskirties – tos, kuri jam duoda. Kai gyvūnui leidžiama per daug vyksta iškraipymai, gyvūnai pradeda elgtis taip, kaip neturėtų.

Tikroji meilė gyvūnui – tai būti jo draugu, suteikti jam dėmesio, tinkamai maitinti (ne tai, kas papuola nuo bet kokios lėkštės: šokoladai, sumuštiniai ir pan.), suteikti tinkamas sąlygas gyventi, nuolat leisti į lauką tuos gyvūnus, kuriems priklauso, dėkoti, kad jie yra jūsų namuose ir priimti tokius, kokie yra. Mylėkime savo augintinius, o jie mums atsidėkos taip, kaip mes esame verti.

Ieva Norvilaitė.