Narkomanija

Narkomanija 2017-05-07T21:51:54+00:00

Project Description

Savo bėdas dėl alkoholio galime papasakoti šeimos gydytojui, dėl rūkymo kreiptis pas kitus specialistus. Tačiau narkomanija yra kur kas rimtesnis reikalas. Apie tai nesikalbama. Visų pirma retas sau prisipažysta, jog toks yra.  Tarkim savaitgalį su draugais patraukti “žolytės” nieko baisaus. Bet ar iš tikrųjų? Argi tas patyrimas toks efektingas, kad kita dieną žvalus kibtum į darbus? O gal vis dėl to, po malonumo nakties, reikia poros dienų atsigauti? Sako pojūčiai malonūs: kūnas atsijungia, vidus prisipildo šilumos, meilės visiems, paskui džiaugsmas, juokas, troškulys, alkis… kažkaip įtartina. Mano pažystami sako, kad  taip  po geros pirties jaučiasi. Kiekvienam savo.

Vienas iš pasauliui žinomų mokslinkų teigė, kad narkomanijoje galioja malonumo/priklausomybės dėsnis. Pvz.: pirmas kartas  vartojant suteikia     100 % malonumo ir  0% priklausomybės, antras kartas -90% malonumo ir  10% priklausomybės ir t.t. Kuo daugiau vartosi tuo mažiau malonumo patirsi (nebent didinsi dozę) ir tuo labiau tapsi priklausomas.

Priklausomybę galiu paaiškinti anatomiškai: kuo met susiduriama su problema, organizmas suserga ir tam tikri hormonai veikia nervus, tampame irzlūs, pikti, neramūs. Jeigu  dirbtiniu būdu duodame savo organizmui ‘’kaifo’’, pradeda gamintis kiti hormonai, atsijungia tam tikros smegnų veiklos, todėl juntami malonūs pojūčiai. Organizmas prie šito pripranta ir supranta, kaip vienintelį problemos sprendimą. Tačiau, kai poveikis sumažėje (dirbtiniu būdu sukeltas daug greičiau) organizmui prasideda abstinencija. Kadangi žmogus nenaudoja būdų, kaip natūraliai tai gauti (meditacija, sąmoningas sprendimo būdas, bendravimas, sportas, pirtys, masažai, vandens pramogos, laisvalaikio pramogos ir kt.) organizmas vėl pradeda reikalauti narkotikų. Toks užburtas ratas.

Žmogus pasveiksta tik tada, kai suvokia save kaip asmenybę. Surasiranda mėgiamą veiklą. Sugeba save realizuoti. Mato gražią ateitį ir eina link jos.  Mintys būna šviesios – žmogus laimingas ir nepriklausomas.

“..nesvarbu koks buvai. Svarbu koks esi. Stenkis būti geresniu ne už kitą, o už save. Geresnį nei vakar..”

Irma Miliauskaitė.