Savęs priėmimas

Savęs priėmimas 2017-05-06T22:06:33+00:00

Project Description

Savęs priėmimas yra neatsiejama meilės sau forma…
Daugelis iš mūsų savyje randa fizinių trūkumų, kurie erzina. Atrodo, kuo labiau dėl jų išgyvename, tuo labiau jie matomi. Aš taip pat nepriėmiau savęs. Nuo prigimties buvau smulki, o svoris buvo mažas, prie to prisidėjo ir mano ligos. Tėvai nuolat, geruoju ar piktuoju, bandydavo mane maitinti, kad priaugčiau svorio. Aplinkiniai komentuodavo, dalindavo patarimus, jiems atrodydavo, kad nieko nevalgau. Žinoma, man užaugus išsivystė kompleksai, nepriėmiau savęs kokia esu, norėdavau būti kitokia, net nežinojau kokia, bet svarbiausia, tik ne tokia, kokia esu. Kai tapau atsakinga už save ir sąmoninga, suvokiau – kai aš priimu save tokią kokia esu, mane priima ir aplinkiniai. Nuoširdžiai priėmiau savo kūną tokį, koks jis yra ir prisiėmiau visą atsakomybę už save. Pradėjau reguliariai sportuoti. Paleidau mintis apie tai, kad turiu pastambėti, sportavau tiesiog dėl savęs, dėl to, kad man tai buvo malonu, nes atradau sau patinkančią sporto rūšį. Kai nebesureikšminau savo svorio, aplinkiniai nustojo man primetinėti savo komentarus, o jei kas nors ką nors pasako, nuoširdžiai atsakau, kad myliu save tokią, kokia esu.
Savo trūkumus, mes pastebime ir vertiname jautriau, kritiškiau. Kai mes juos savyje akcentuojame (net garsiai apie tai niekam nepasakodami), kiti taip pat atkreipia į tai dėmesį.
Išorinė išvaizda tiesiogiai susijusi su Jūsų vidumi. Dirbdami su savo vidumi, nustebsite, kad gražėja ir jūsų išorė! Galima maskuoti veidą makiažu, o kūną gražiais drabužiais, plastinėmis operacijomis ar kitomis nenatūraliomis priemonėmis, bet savo vidaus neužmaskuosime. Tik susidraugavę su savo vidumi ir nuolat tobulindami savo vidinį pasaulį – būsime gražūs. Svarbu suvokti, kad puoštis turime ne tam, kad kažkam padarytume įspūdį, o tam, kad patys gerai jaustumės. Taip pat suvokę, kad esame tokie, kokie esame, paleidę visas savo mintis apie trūkumus, ėmęsi atitinkamų veiksmų, kad jaustumėmės iš tiesų gerai, pasieksime rezultatų. Svarbiausia, kad viskas, ką darome, būtų malonu.
Išvaizda tai – mūsų pakuotė. Svarbiau tai, kas slypi jos viduje. Stenkimės pirmiausia dėl savęs: mylėti save, kurti, dvasiškai augti, būti geresniais ne dėl to, kad įtiktume kitiems, o dėl to, kad tai gera mums. Svarbiausia patikti sau, o kai patiksime sau, patiksime ir kitiems.
Nesilygiuokime į kitus. Kiekvienas žmogus yra iš prigimties skirtingas, tuo ir esame unikalūs. Nenorėkime svetimo kūno, kaip draugės, sesės ar manekenės nuo žurnalo. Mokėkime džiaugtis tuo kūnu, kuris mums duotas. Mus supa daugybė gražių žmonių, jei lygiuotumėmės su kiekvienu iš jų, netektume daugybės energijos, pasitikėjimo savimi, savo dalių. Visada atsiras žmogus, kuris bus pasiekęs daugiau, turintis gražesnę išvaizdą. Turime lygiuotis tik į save. Tik susitelkę į save, pasieksime tiek, kiek priklauso mums. Tai, kas tinka kitam, nebūtinai tiks Jums, o tai, kas tinka Jums, nebūtinai tiks kitam.
Priimkime save tokius, kokie esame, jauskimės gerai ir dovanokime aplinkiniams vidinį grožį.

Ieva Norvilaitė.