Sėkmė – tai atsakingo gyvenimo pasekmė

Sėkmė – tai atsakingo gyvenimo pasekmė 2017-05-06T22:00:46+00:00

Project Description

Visuomenėje nusistovėjusi nuostata, kad žmonės, daug pasiekę yra, tiesiog, laimės kūdikiai, kuriems pasisekė ir nereikėjo nė piršto pajudinti, tačiau yra ir kitas matymo kampas, kurį  atsitelkus galime pasigerinti savo gyvenimą.

Jei mes nuolatos manome, kad kažkokie atsitiktinumai yra pagrindinė priežastis, kodėl viskas įvyksta: vieni praturtėja, kiti nuskursta, tuomet savo likimą perduodame į kažkieno kito rankas, bet ne savo.

Ką tai su mumis padaro? Kai tikime atsitiktinumais ir pasisekimais, į savo mąstymą įnešame šiukšlę pavadinimu “aš nesu pajėgus pasiekti to savo jėgomis”, jeigu ir pasieksiu, reiškias man tik pasisekė (drįsčiau abejoti, kad su tokiu mąstymu, gausime gerą rezultatą). Kas įvyksta mūsų gyvenime tokiu atveju?

Pradedame per daug ir per stipriai atsipalaiduoti, pamiršti savo realizaciją, pamiršti savo gyvenimo kokybės gerinimą (“juk vistiek aš už nieką nesu atsakingas, jei pasiseks – tai pasiseks”). Taip ir tęsiasi gyvenimas – pradedame priprasti prie rutinos, atsisakome savo svajonių, prisitaikome prie nepritekliaus ir, tiesiog, kažkieno sukurto likimo, bet tik ne mūsų pačių.

Mąstymas ir mintys yra labai galinga priemonė. Kaip mąstome, taip atsispindi realybėjė. Sunku patikėti? Su laiku bus lengva, nes pavyzdžių turime kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje. Jeigu žmogus nuolat skundžiasi, kaip jam blogai, kokie dideli mokesčiai, koks prastas darbas, dažniausiai tokie rezultatai ir būna to žmogaus gyvenime. Ir atvirkščiai, jei žmogus nuolatos atranda už ką padėkoti, galvoja apie savo tikslų pasiekimą, apie gražias akimirkas, tokiu atveju, ir jo gyvenimas bus būtent toks. Mūsų gyvenimas yra tikras mūsų vidaus veidrodis. Jim Carey savo kalboje, universiteto studentams, pasakojo, kad mes esame, kaip multimedia. Ir tai visiškai tas pats, kas veidrodis. Iš mūsų vidaus Ką turime viduje, tą matysime ir išorėje. (Vidus – mintys, išorė – gyvenimas).

Toliau apie sėkmę. Taigi, vienas pasirinkimas patikėti, kad viską valdo atsitiktinumai, pasisekimai ir t.t., bet yra ir kitas pasirinkimas – atsakomybė.

Kai pradedame būti 100 procentų atsakingi už savo gyvenimą, aplinką, savijautą, sveikatą, darbą, tada mes tampame savo gyvenimo valdovais. Mes nebekaltiname aplinkos, visos mūsų mintys ir dėmesys nukreipti į mus pačius. Visgi, mes patys viską ir susikūrėme, todėl viską galime ir pakeisti.

Iš pradžių būna sunku patikėti, kad esame už viską atsakingi: orą, vandenį, sveikatą, visą aplinką. Tačiau tokia yra realybė, kai tuom patikime ir pradedame tuom gyventi, rezultatai būna akivaizdūs. Mąstant šia kryptimi pradėsime susikurti įprotį ieškoti ne pasiteisinimų, bet sprendimų, kaip pakeisti norimą situaciją. Štai, kai pradėsime ieškoti sprendimų, tuomet ir rasime – kas ieško tas randa, todėl išmoksime gyvenimo skirtas pamokas ir tokiu būdu lengvinsime savo gyvenimą.

Šis požiūrio kampas būdingas garsiausiems pasaulio verslininkams, lektoriams, lyderiams. Jie taip gyvena, todėl supranta, kad patys gali pakeisti savo gyvenimą norima linkme. O tai ir vyksta jų gyvenime, nėra tokių pasiaiškinimų kaip atsitiktinumas, pasisekimas. Tai tik pasiteisinimai, kurie nebūdingi stiprioms asmenybėms. Gyvendami šia tiesa, tampame kūrėjai, galime susikurti svajonių gyvenimą, nes tada pasaulis tampa pavaldus mums, bet ne
atsitiktinumams.

Pradėkime nuo šiandien. Ieškokime visose savo problemose ne pasiteisinimų, bet sprendimo bei pamokų. Pirmyn.