Sustok akimirkai

Sustok akimirkai 2017-05-06T21:52:43+00:00

Project Description

Kartais taip įsijaučiame į kasdienius dalykus, kad pamirštame, ką iš tikrųjų mes čia veikiame. O gal nežinome, ką čia veikiame?

Pasakysiu – suvokinėjame gyvenimo skirtas pamokas ir širdies pagalba renkamės savo kelią. Ganėtinai viskas paprasta, tuo pačiu ir labai įdomu: svarbiausia išgirsti širdį.

Tačiau dažnai įsitempiame ir susikoncentruojame į saugumo kūrimą, pinigų uždirbimą, užmiršdami atsipalaiduoti, ramiai pabūti, sustoti ir apgalvoti. Apgalvoti ne kasdienius darbus, ne ką veiksiu rytoj, tačiau apgalvoti kokia viso to prasmė, kas esu aš, kas yra aplinkiniai, kas yra žemė, kas sukūrė mane, tave, pamirštant kasdieninius dalykus. Ar teko skirti apmąstymams nors valandą? Nors vieną valandą pagalvoti, kodėl esu čia kur esu. Kam aš esu skirtas? Nejaugi neturiu jokios didesnės prasmės? Argi esu, kur esu tik todėl, kad nusipirkčiau gražesnį namą, susikurčiau didesnes pajamas, apkeliaučiau visas šalis? Ar tai viskas? Ar tai viskas ką galiu, ar tai viskas, ką turiu padaryti? O gal turiu svarbesnę užduotį?

Žmonija per daug sureikšmina nereikšmingus dalykus: daiktų pirkimas, nuolatinis malonumų ieškojimas, barniai, buitiniai dalykai, nukrypsta nuo savo tikrosios prigimties, kuri yra tyra, skaidri, neturi jokių baimių, negatyvių emocijų.

Ar kada nors pagalvojai, kaip kitaip galėjai pasielgti ginčydamasis su drauge ar draugu? Ar nebūtų buvę paprasčiau ir linksmiau, tiesiog, paimti ir nusijuokti. Juk iš šono pažiūrėjus viskas yra daug paprasčiau. Žmonės šiaip sau nesiginčija, jie kažko nori, arba kažko neturi, ant kažko pyksta, jie paprasčiau nežino kaip kitaip susitvarkyti su problema, kaip tik piktai išsakyti savo nuomonę, išlieti negatyvias emocijas ant kito asmens. Tai geriausia ką jie moka, ir kai supranti, kad jie visiškai tavęs nenori įžeisti, o nori suprasti save, bet nemoka. Jų niekas nemokė, jiems atrodo, kad ginčas ir pyktis yra teisingas sprendimas. Suprask juos ir prieš atlikdamas kažkokį veiksmą ar poelgį visada pažvelk iš šono, ar tai tikrai geriausias sprendimas, kokį galiu priimti? Visada yra lengvesnis kelias. Visada yra prasmingesnis kelias. Buitiniai reikalai mus taip įtraukia, kad užmirtame save, pamirštame, kad mes patys galime valdyti savo emocijas, valdyti savo mintis. Reikia pradėti mokytis išlikti nuolatos budriu ir sąmoningu, sekti visas savo mintis, žodžius, jausmus bei visada pažvelgti į save iš šono – tapk stebėtoju. Kai tampi stebėtojas, jautiesi, tarsi būdamas teatre – Kūnas tai tavo veikėjas ir tu pats gali jį valdyti, kaip tik nori, išreikšti bet kokias emocijas ir t.t. Tik, žinoma, reikia nepamiršti, kad geriausiai save išreikšime būdami savimi, o tai reiškia darydami viską taip, kaip atrodo geriausia ir tinkamiausia mums ir mūsų gyvenimui.

Nurimkime nors akimirkai, įsiklausykime, išgirskime ko nori mūsų vidus, kokia mūsų misija, kokia prasmė. Visa informacija, kurios mums reikia yra mumyse, tačiau mes pamiršome, kaip klausytis. Materialusis pasaulis įtraukė mus taip stipriai, kad gyvename įsitempę, būname nerimastingi ir stresuojame. Tai neleidžia gauti visos reikiamos informacijos, kuri visuomet yra kiekviename iš mūsų, kasdienė rutina užblokuoja ryšį su savimi, tuomet pasimetame šioje žemėje ir nebemokame darniai gyventi, pradedame klausyti aplinkinių nuomonės, kuri dažnai mums nepadeda, o atvirkščiai.

Sustok, įsiklausyk, atsimink kas esi…