Tobulėjimas

Tobulėjimas 2017-05-06T21:48:46+00:00

Project Description

Ar dažnai užduodate sau klausimą, kokia gyvenimo prasmė?

Ar gyvenimas tėra nuolatinė rutina? Atsikelti, pavalgyti, nueiti į darbą, grįžti, pamaitinti šeimą, eiti miegoti, gal kartais kokią laisvalaikio pramogą susiorganizuoti, o po to vėl viskas iš naujo?

Dažniausiai mėgstame sau viską apsisunkinti, ieškoti prasmės, kai ji visai čia, šalia, ranka pasiekiama.

Viso mūsų gyvenimo pagrindinis tikslas – TOBULĖTI IR KURTI. Visapusiškai… Dvasiškai, karjeroje, laisvalaikiu, šeimoje.

Gyvename ne vieną gyvenimą, dažnai atsinešame „nešuliukus“ iš praeitų gyvenimų, o tai ką nuveiksime šiame gyvenime, taip pat nešimės į kitą, dar būsimą gyvenimą. Kuo daugiau gero padarome, tuo lengvesni būna ateinantys gyvenimai.

Pagrindinis klausimas, kuris skatina judėti į priekį: „Ką aš paliksiu po savęs?“
Kiekviena diena, tai lyg naujas gimimas. Kiekvieną dieną turėtume savęs paklausti: „Kaip šiandien galėčiau patobulėti, ką naujo galėčiau išmokti?“

Tobulėjimas yra ilgalaikis procesas, todėl būtina suvokti, kad rezultatai per vieną dieną neateina. Tačiau, kaip malonu, kai keletą mėnesių ar metų dėtos pastangos atsiperka su kaupu.

DVASINIS TOBULĖJIMAS

Visas mūsų gyvenimas prasideda nuo vidinio pasaulio, kurį kuriame patys, todėl pirmiausiai turėtume tobulinti savo asmenybę. Šalinti įpročius, kurie mus erzina, lavinti teigiamas savo būdo savybes, mokintis gyventi pozityviai, mokintis vadovautis savo vidumi. Suvokti, kad dėl mūsų gyvenimo nesėkmių kalti ne kiti, o mes patys pritraukiame situacijas, todėl turime susitelkti į save, prisiimti atsakomybes tik už save ir stengtis keisti tik save, o ne kitus. Turime lygiuotis ne į kitus pavyzdžius, o patys būti pavyzdžiais.

TOBULĖJIMAS KARJEROJE

Kad ir kokį darbą bedirbtume, kad ir kokios srities specialistai bebūtume – turime tobulėti. Net jei atrodo, kad šioje srityje esame profesionalai. Deja, jei nustojame tobulėti, mūsų vietą gali užimti kitas, labiau tobulėjantis žmogus. Nuolat turime gilinti savo žinias: galbūt skaityti straipsnius susijusius su profesija ar lankyti tobulinimosi kursus. Kad ir koks tobulėjimo būdas tai bebūtų, svarbu žinoti, kad visa tai bus nauda mums patiems.

TOBULĖJIMAS ŠEIMOJE

Mūsų santykiai, tai rezultatas, kuris parodo, kaip mes tobulėjame. Jei santykiai šeimoje ne kokie, reikėtų susimąstyti, ką darome ne taip, kur neįdedame pakankamai pastangų. Tik keičiantis mums patiems, keičiasi ir mūsų šeimos nariai. Kiekvienuose santykiuose reikėtų pagalvoti ne apie tai, ką daro blogai mūsų vyras (žmona), o apie tai, ką ne taip darome patys. Ne veltui sakoma, kad ilgainiui gyvenant kartu žmonės supanašėja. Jei moteris namuose kelia balsą, nuolat bumba dėl smulkmenų, nereikėtų tikėtis, kad vyras bus ramus ir pozityvus. Taip pat, jei verčiame kitą šeimos narį elgtis taip, kaip norėtume mes, susilaukiame priešingos reakcijos ir žmogus pradeda priešintis. Turime telktis tik į save ir išjausti, kas geriausia būtų mūsų šeimai, ką reikėtų daryti būtent asmeniškai mums, kad šeima augtų ir tobulėtų.

TOBULĖJIMAS LAISVALAIKIU

Ar tikrai smagu susitikti su draugais, išgerti ir apkalbėti bendradarbius ar kaimynus? Ar tikrai naudinga nueiti pašokti į klubą, ar tikrai reikalinga be tikslo žiūrėti pramoginę televizijos laidą ar kriminalines žinias? Ar daug naudos atneša nuolatinis naršymas socialiniuose tinkluose? Tobulėjimas laisvu metu, gali būti ne tik malonus, bet ir naudingas. Tai gali būti naujos kalbos pamokos, plaukimo pamokos, grojimo pamokos, piešimo pamokos, parodų lankymas, bendravimas su gamta, sporto treniruotės. Tai, kas mums įdomu pajaučiame širdimi. Tobulėjimas laisvalaikiu yra ne tik tai, mums įdomu, bet ir tai, kas mus papildo iš vidaus. Laisvalaikis yra naudingas tada, kai jaučiatės iš jo kažką gavę, o ne nuvargę ir praradę energijos. Laisvalaikis, kuris padeda tobulėti, papildo naujomis energijomis, o ne eikvoja jas. Tad pagalvokime, kas mus praturtintų laisvu nuo darbo metu.

Taip pat kartais apsisunkiname įvairiomis programomis. Štai kelios programos, kurios mus dažnai veikia ir trukdo tobulėti:

MOKYTIS IR TOBULĖTI – SUNKU

Dažniausiai ši programa veikia mus, jei tobulėti ir mokytis nenorime. Jei nusiteikiame pozityviai ir suvokiame, kad tobulėjimas yra mums naudingas, jis neslėgs ir nebus sunkus, nes priimsime jį su meile. Be to, mokymąsi galima paversti įdomiu ir maloniu, tereikia sugalvoti, kaip suderinti tobulėjimą ir malonumą.

MAN TO NEREIKĖS

Dažnai ši programa veikia moksleivius, kurie galvoja, kad ateityje jiems nereikės chemijos, matematikos ar dailės pamokų. Niekada nežinosime, kaip gyvenimas gali pasisukti ir ką mums padovanoti, niekada nežinosime, ko mums gali prireikti. Be to, visapusiškas išsilavinimas nekenkia niekam. Taip pat turime išmokti vadovautis savo širdimi, kad mokėtume atsirinkti tai, kas mums gyvenime iš tiesų reikalinga.

MAN ŠI VEIKLA NEPATINKA

Kartais yra tokių veiklų, kurios nekelia didelio malonumo, tačiau jos yra mums reikalingos, nes atneša naudą. Tai gali būti įvairiausi dalykai: kai kas nemėgsta sportuoti, kai kas nemėgsta buities, bet turime suvokti, kad jei suprasime, kad mums tai reikalinga ir naudinga, nepatinkančius dalykus bus atlikti lengviau.

MAN NEREIKALINGI MOKYTOJAI

Kiekvienas žmogus, kurį mes sutinkame yra mūsų mokytojas: bendradarbiai, vyras, tėvai, vaikai, draugai. Gyvendami tarp jų ir su jais, mes mokomės, tobulėjame. Kiekvienas savo greičiu. Tačiau, kartais tobulėdami, kad pasiektume norimų rezultatų, turime susirasti tą mokytoją, kuris mums padėtų. Galbūt tai žmogus, kuris padėtų tobulinti asmenybę, galbūt tas, kuris išmokins plaukti, kuris padės numesti svorio, o gal tai tiesiog anglų kalbos mokytojas… Net jei esame suaugę, neturime bijoti mokytojų ir kreiptis ten, kur mums padėtų tobulėti greičiau.

MOKYTOJAI MOKINA TIK PER NEGATYVĄ

Dažniausiai blogų mokytojų nebūna, būna tik prasti mokiniai. Negatyvius mokytojus pritraukiame tada, kai patys nenorime mokytis. Jei esame nusiteikę pozityviai, mokintis bus malonu su bet kuriuo žmogumi.

Nė vienas nežinome, kiek mums duota gyventi, todėl išnaudokime kiekvieną dieną tobulėjimui. Linkiu kiekvienam sukurti kažką, kas atneštų naudą ne tik Jūsų asmenybei, bet ir visuomenei.

Ieva Norvilaitė.