Viršsvoris

Viršsvoris 2017-05-08T15:56:03+00:00

Project Description

Būna laikomės dietos, sportuojame, o svoris kaip nekrenta taip, atrodo net oras ar vanduo „eina į kūną“, o jei netyčia ir pavyksta numesti kažkiek svorio, po kiek laiko kilogramai vis vien grįžta su kaupu. Visa tai vyksta dėl to, kad nesuvokta svorio augimo priežastis – pamoka neišmokta.

Paklauskit savęs:

Ar mylit save, savo darbą, ar jaučiatės laimingi, ramūs, patenkinti tuo ką turite, ar leidžiate sau daryti viską, ko širdis geidžia, kas traukia, ko norit? Atsakykit sau išsamiai į kiekvieną iš šių punktų, kodėl nesijaučiat, kas trukdo, ką pakeistumėte, ką darytute jei neliktų pareigų, o būtumėt tik Jūs ir džiaugsmą Jums kelianti veikla? Ir tuomet keiskite, judėkite į priekį, išdrįskite ir džiaukitės pokyčiais

Viena mano mėgstamiausių frazių:
„valgau ir lieknėju“
. Svarbiausia džiaugtis gyvenimu, būti dėkingiems už maistą, kurį valgote ir valgyti būtent tai, ko tuo metu norite (tik tada jausite sotumą). Jei valgant galvojate, kiek daug kalorijų, kaip dabar aš priaugsiu – taip ir bus, nes maistas ir kūnas yra pakraunamas šios energijos, tad reikėtų džiaugtis, kad turite ką valgyti ir nesinervinti, nebijoti, negalvoti apie svorio augimą, nedėti sau ir maistui programų.

Valgyti mes privalome ir, manau, kiekvienas gerai žinome kaip kartais būna: pavalgai ir valgyti norisi. Tada padėdavo man klausimas: ar tu valgai, kad gyventum ar gyveni, kad valgytum? Pirmas variantas, na tuomet tavo gyvybiniams poreikiams to ką suvalgei tikrai užteks, nereikia prisikimšti iki „sprogimo“ – tai vadinama valgymu iš neturėjimo ką veikt, depresijos, susinervinimo. Nes kai žmogus turi idėją, hobį, jis pavalgo ir lekia jį vykdyti, nelieka laiko galvoti apie papildomą porciją, nes jautiesi sotus ir patenkintas.

Svarbu save realizuoti, nestovėti vietoj, judėti (ir tai nereiškia – plušėti sporto salėje), neužsibūti komforto zonoj, daryti tai, kas patinka ir tai, kas padėtų kitiems būti laimingiems. Taip pat svorio augimą įtakoja kaupimas, o kaupti galima bet ką – senus nenaudojamus daiktus, rūbus, kurie seniai išaugti ar atgyvenę savo, sms žinutes, kurias vis skaitai ir skaitai, taip gyveni prisiminimuose, visa tai slegia, kaupiasi ir, patikėkit, ne tik patalpoje. Atsikratykite visko, ko nereikia, tegul ateina pas Jus nauji daiktai, nauji rūbai, žmonės, energijos – jos turi laisvai judėti ne tik Jūsų viduje, bet ir išorėje. Neprisiriškite prie senos informacijos, darbo, šeimos, draugų, paleiskit praeitį, paleiskit žmones, tegul pasitraukia monotonija iš gyvenimo ir kiekviena diena te atneša kažką naujo.

Energija teka energetiniais kanalais. Energijos cirkuliavimas mūsų kūne prilygsta limfos ir kraujo tekėjimui. Sutrikus limfos ir kraujo tėkmei atsiranda negalavimai, taip pat ir su energija. Tiksliau, pirmiausia sutrinka energijos tėkmė, energetiniuose kanaluose atsiranda blokai ir tik tuomet sutrikimai pasireiškia fizikoje. Energijos blokai susidaro dėl mūsų pačių generuojamo negatyvo.
Todėl labai svarbu, norint būti sveikais, palaikyti pozityvią nuotaiką ir atsipalaiduoti, ir aš kalbu apie atsipalaidavimą ne prie vyno taurės, o atsipalaidavimą darant jogą, mankštą – tempimo pratimus, įjungiant kvėpavimą ir pamirštant viską, kas sukelia įtampą. Raumenų, sąnarių ir sausgyslių išmankštinimas išjudina energiją, neleidžia jai strigti ir susidaryti kamščiams. Taip jaučiamės energingesni, žvalesni, pilni gyvybės ir geresnės nuotaikos pasitinkame dieną.

Rita Jarašė.