Mankšta

Mankšta 2017-05-07T22:00:48+00:00

Tempimo pratimai ir sąnarių išjudinimas

Per sąnarius dažniausiai stringa energija, todėl labai svarbu palaikyti juos lanksčius. Sąnarių išjudinimas ir raumenų tempimo pratimai padeda tolygiai paskirstyti po kūną energiją, išjudina sankaupas, pagerina limfos ir kraujo tekėjimą. Fizinis aktyvumas – mankšta padeda jaustis energingesniais, žvalesniais, judresniais, tuo pačiu pagražina kūno linijas, nuima įtampą, pakelia nuotaiką.

Žmogaus asmenybei ir jo kūnui būtinas tvirtumas, bet ne kietumas. Būnant kietu didesnė tikimybė (pa)lūžti. Esant lanksčiam lengviau išmanevruoti netikėtuose gyvenimo uraganuose.

Lankstumo, tempimo pratimai teigiamai veikia širdies veiklą, kraujagysles, plaučius, sausgysles, raumenis ir subtiliuosius lygius, energetinius kanalus bei energijos tėkmę juose. Nuo širdies pašalinami blokai, kurie trukdo ją išgirsti ir vadovautis. Stiprinama širdis ir ryšys su ja. Kraujagyslės atspindi meilę sau ir kitiems. Jei turite problemų su kraujagyslėmis – pradėkite mylėti save, savo gyvenimą ir supančią aplinką. Save mylintis žmogus, savęs neengs dėl papildomų kelių kilogramų, o ieškos svorio didėjimo priežasties ir ją pašalins. Save mylintis žmogus nesinervuos, ne stresuos ir nepyks ant kitų, nes žino, kaip negatyvas kenkia jo sveikatai. Mylintis save žmogus nealins savęs nemėgstamam darbe, o ieškos būdu save realizuoti patinkančioje veikloje. Mylintis save nekontroliuos žmonių ir nešoks pagal jų dūdelę, o vadovausis savo širdimi, kuri atsakinga už kraujo cirkuliavimą kraujagyslėse. Kvėpavimo metu per plaučius patenka ne tik oras, bet ir dieviškos energijos iš aplinkos, dėl to jaučiamas pozityvus energijos pliūpsnis, lengvumas, ramybė. Tokiu būdu plaučiai dar ir apvalomi. Sausgyslės atspindi lankstumą ištinkančiose situacijose. Lankstaus charakterio žmogus reaguoja kiek įmanoma ramiau, nesvarbu ar tai nemalonus pokalbis ar įvykis kelyje ar darbe. Nedaužo galva durų stengdamasis jas išlaužti, o ieško kitų racionalių, lengvesnių būdų pasiekti norimą tikslą. Kažkam neįvykus taip kaip buvo planuota, įžvelgia pasiruošimo pliusus, paleidžia tariamą nesėkmę ir toliau daro tai, ką turi daryti – tobulėja. Raumuo viską apjungia, jo sutrikusi funkcija parodo, kad yra disbalansas. Pagal tai, kurioje kūno dalyje jaučiama raumenų įtampa, galima spręsti ką žmogus daro ar kurioje srityje elgiasi netinkamai (pažeidžia visatos dėsnius).

Lankstus kūnas – lankstus charakteris. Kūnas atspindi žmogaus vidinį pasaulį, mąstymą, poelgius, reakciją į iškilusias negatyvias situacijas. Toki kūno signalai kaip raumenų ar sausgyslių kietumas, užkalkėję kraujagyslės ar skaudanti širdis byloja apie charakterio kietumą tam tikrose gyvenimiškose situacijose. Atliekant tempimo ir lankstumo pratimus sąlygojamas ir žmogaus būdo lankstumas, jis tampa ramesnis, pradeda dažniau klausytis širdies balso, labiau pamilsta save, kitus, labiau savimi rūpinasi, tas rūpestis atsispindi ne tik išorės puoselėjimu, bet ir mažiau žaloja save – mažiau generuoja nepasitenkinimo, rečiau liūdi, pyksta, dažniau džiaugiasi aplinka, besąlygiškiau reaguoja į ištinkančias situacijas, tampa veiklesni, aktyvesni, energingesni – tai pasireiškia ne chaotišku lėkimu, bet užsiėmimu reikalingomis tobulėjimui ir patinkančiomis širdžiai veiklomis, daugiau šypsosi ir yra patenkinti savo gyvenimu.

Rita Jarašė.