Rokas Jarašius(Prasidedanti nauja era – aukso amžius dvasiniam augimui)

Ne taip seniai, artėjant 2012-iesiems, pasaulyje buvo kilusi nerimo banga dėl neva artėjančios pasaulio pabaigos. Bauginanti data praėjo ir, atrodytų, regimoje plotmėje tarsi nieko neįvyko. Tačiau tyrinėjantieji Visatoje vykstančius procesus bei tuo besidomintieji žino – iš tiesų pokyčiai vyksta ir labai dideli. Dabar prasidedanti Vandenio era, dar
vadinama Aukso amžiumi reiškia, kad mūsų planeta pereina į kokybiškai naują sferą, panašūs pokyčiai vyksta ir su žmonėmis. Apie šį laikmetį ir tai, ką svarbaus galime nuveikti mes, kaip galime įtakoti šiuos procesus, o pirmiausia – padėti patys sau – pokalbis su Roku Jarašiumi.

Taigi kas iš tiesų atsitiko peržengus lemtingąją neįvykusios pasaulio pabaigos ribą?

Tai, kas per žiniasklaidą tuomet nuskambėjo kaip bauginanti žinia, tiesiog pranašavo senosios eros pabaigą. Dieviškos jėgos dabar vykstančius procesus buvo numačiusios seniai, tad ne vienas pranašas (taip pat ir majai, kurių kalendoriuje šiam metui buvo numatyti dideli pokyčiai) sugebėjo tai įžvelgti, tik nepajėgė išpranašauti detaliai.

Baigiasi du tūkstantmečius trukusi Kristaus era. Ji buvo paženklinta kryžiaus nešimu. Tai reiškė, kad mokomasi, tobulėjama buvo per negatyvą, kančią, gaunant skaudžias pamokas. Dabar prasidedanti Vandenio era ne veltui dar vadinama Aukso amžiumi. Tai laikmetis (žinoma, jis dar tik prasideda), kai keičiasi energijos. Ateinančios lengvesnės energijos leidžia žmonėms mokytis per suvokimus, kad tobulėtume jau nebūtina gauti skaudžias pamokas. Pasikeitė ir tai, kad tobulėjimas dabar yra dvasingumo bei materialumo sintezė – abi šios sritys yra svarbios. Tai metas, išsiugdyti vidinį matymą yra lengviau, negu anksčiau. Būtent vidinis matymas kiekvienam gali padėti surasti problemų, ligų priežastis, suvokti jas ir išspręsti, išvengiant skaudžių pamokų.

Tu padedi žmonėms išsiugdyti vidinį matymą, ir tai, kaip spręsti problemas jo bei suvokimų pagalba, kaip suvokti ir pašalinti ligų priežastis. Kaip išmokai to pats? Kas atvedė į šį kelią?

Su žmonėmis dirbu jau apie ketverius metus. Tiesa, ir iki tol stengiausi padėti jiems dirbdamas masažuotoju. Jaučiau
energijas, šiek tiek jas ir mačiau savo vidinio matymo pagalba, bet tai buvo tik aiškiaregystės pradžia. Mano vidinis matymas ypač sustiprėjo po autoavarijos, kurią patyriau prieš šešerius metus. Besistengdamas padėti sau
ėmiau domėtis įvairiomis metodikomis.  Gilinausi į save bei priežastis, kodėl man taip nutiko, ieškojau būdų, kaip pasveikti. Sveikatos problemų buvo daug ir didelių. Kasdien gerdavau daugybę vaistų, o gydytojai niekuo negalėjo
man padėti. Tuomet atradau būdus kaip pagerinti sveikatą – susitvarkiau kraujotaką, kitus sutrikimus, kurie kamuoja žmones po panašių traumų. Nebereikėjo gerti vaistų. Tuomet savo žiniomis pradėjau dalintis su kitais, ėmiau padėti jiems spręsti savo problemas.

Tad dabar jau žinai, kokios pagrindinės ligų priežastys?…

Žmonės suserga arba jiems atsitinka nelaimės dažniausiai tuomet, kai stringa tobulėjimas. Nors paprastai, ypač sunkesnes ligas, lemia kompleksas priežasčių. Tuomet gaunamos pamokos. Tam, kad pasveiktume, kartais reikia, tarkim, sutvarkyti tobulėjimą šeimoje, santykiuose ar kitose srityse. Niekada nepatariu atsisakyti gydytojų pagalbos. Tačiau tuo, kad radus ligų priežastis, imama sveikti, įsitikinau, kai pavyko padėti žmonėms, sergantiems vėžiu, reumatoidiniu artritu, šizofrenija. Pastarųjų vien medicina neišgydo.

Iš tiesų ligų priežastys dažniausiai nėra fizinės. Žmogus negerą situaciją, taip pat ir susirgimus, į savo gyvenimą
pritraukia dėl kažkokių savo poelgių, veiksmų, susikaupusio negatyvo. Norint išgyti, svarbiausia yra nustatyti priežastį. Jai paaiškėjus, pamatome ir kaip pašalinti ligą. Minėjau, kad nesu nusiteikęs ir prieš tradicinę mediciną. Tačiau vidinis matymas gali padėti ne tik išvysti priežastį (neretai vien tai jau pradeda vesti link sveikimo), bet ir pasitikrinti, kokios priemonės iš tiesų gali padėti –  vaistai, masažai ar galbūt tinkamas mankštos kompleksas.

Kokiais dar klausimais pagalbos į Tave kreipiasi žmonės? Kur semiesi patirties ir žinių?

Neretai prireikia padėti  sutvarkyti santykius, verslo reikalus, karmą. Pastaroji – tai mūsų veiksmų atoveiksmis.
Kitaip sakant tai, ką negero esame padarę, atsisuka prieš mus.

Besikreipiančių žmonių vis daugėja, tačiau kartu atsiranda ir daugiau žinių, gilėja matymas. Stengiuosi nesustoti, nuolat tobulėti. Pats augdamas galiu padėti ir kitiems susidoroti su vis didesnėmis problemomis.

Vidinis matymas – didelė pagalba norintiems tobulėti. Anksčiau manydavome, kad aiškiaregystės dovana būna įgimta, tačiau pastaruoju metu daugėja žmonių tokį matymą išsiugdančių. Ar tai pasiekiama kiekvienam?

Aš įsitikinęs, kad tai – išsiugdomas dalykas. Bent jau tiems žmonėms, su kuriais man teko  dirbti ir kurie tikrai norėjo, ėjo link to kryptingai, pavyko – jie gali naudotis matymu savo tobulėjimo kelyje. Dabar toks metas, kai vidiniam matymui įgyti tiek daug pastangų, kokių reikėdavo anksčiau, nebereikia.

Tačiau matymas yra duodamas dėl konkrečių priežasčių (jokiu būdu ne smalsumui tenkinti, nes smalsumas – negatyvi energija) – būtent, kad tobulėdamas žmogus vadovautųsi savo dvasine širdimi. Apskritai, pagrindinė priemonė šalinti kliūtis tobulėjimo kelyje – vadovavimasis širdimi. Jeigu to nedaroma, – matymas naudojamas ne pagal paskirtį, tad ima nykti.  Klausytis širdies labai svarbu, tuomet vidinis matymas tik stiprėja, iš Visatos gauname daugiau gebėjimų, energijų eiti širdies keliu.

Kas yra dvasinė širdis, kokia jos funkcija?

Tai nėra ta širdis, kuri plaka mūsų krūtinėse, nors su ja ir susijusi. Dvasinė širdis – tai, kas dar vadinama šeštuoju pojūčiu. Ji kiekvienoje srityje parenka mums optimaliausią variantą pagal tuometines Visatos energijas. Mokau žmones ją išgirsti visada, kai tik reikia kažką nuspręsti. Klausydamasis širdies ir kartu naudodamas vidinį matymą pradedi girdėti tai, kas reikalinga. Kartais žmonės bijo šių subtilių dalykų. Tačiau aš nemokau žvelgti gilyn  be reikalo. Išjausti reikia kryptingai, t.y. savęs tobulinimo tikslu. Tai, ką padarai subtiliame lygmenyje, turi atsispindėti ir fizikoje. Tarkim, jeigu nesiseka versle, turi ieškoti priežasčių savyje, o ne kaltinti kitus.

Pradėjęs eiti tobulėjimo keliu ne kiekvienas sulaukia pritarimo iš savo šeimos narių… Kaip patari spręsti šį klausimą?

Pirmiausia turi padėti pats sau – suvokinėti, eiti širdies keliu. Tuomet aplinka pasikeičia be išorinių pastangų. Jeigu taip neatsitinka, reikėtų pasinaudojant vidiniu matymu išsiaiškinti priežastis. Neretai pasitaiko, kad pradėjęs eiti šiuo keliu, žmogus vos nepriverstinai, įkyriai įgytas žinias platina net ir tiems, kurie joms dar nėra pasiruošę, todėl gauna už tai ir atitinkamas pamokas.

Kalbėjome apie naują epochą, ateinančias lengvesnes energijas, poreikį tobulėti. Kokie pagrindiniai dėsniai galioja dabar, ko Visata nori iš mūsų?

Visatos tikslas yra tobulėjimas. Ir iš mūsų ji nori, kad tai darytume kartu, kad padėtume jai tobulėti. Pirmiausia turėtume 100 procentų susitelkti į save ir tobulėti patys, tai – svarbiausia.  Tik po to, kai susitvarkome patys, gali ateiti ir etapas, kai pagalbą tobulėjime turime teikti kitiems.

Svarbu augti visose srityse. Viena iš svarbesnių – tarpusavio santykiai. Tarp moteriškumo ir vyriškumo būtina pusiausvyra. Moterys spinduliuoja materialią energiją, todėl tos šalys, kur dominuoja vyrai, o moterys užguitos (būdinga Rytams) yra gana skurdžios. Ten, kur moterys gerbiamos (Europoje, JAV) – daugiau materialumo ir tai nėra blogai. Tačiau kai moteriškos energijos yra perteklius, atsiranda daugiau iškraipymų (pedofilija, homoseksualizmas). Tad reikia išlaikyti pusiausvyrą, o tai geriausia padaryti siekiant jos kiekvienoje šeimoje. Kuo labiau atskiros šeimos suvoks, kaip svarbu darna ir pusiausvyra, tuo geriau bus visai šaliai ir planetai. Bet pradėti reikia nuo savęs. Ne stengtis keisti partnerį ir kitus šalia esančius, o pagalvoti, ką galiu sutvarkyti savyje. Nes tik keisdami save galime pakeisti savo aplinką.

Kaip svarbu yra turėti tikslą?

Juos išsikelti svarbu, bet kartais pagrindinio savo gyvenimo tikslo žmogus nebūna pasirengęs pamatyti, todėl verta pradėti nuo mažesnių, juos įgyvendinant išryškėja ir didesni. Jeigu vadovaujamės savo dvasine širdimi, mūsų kelias būna optimaliausias. Kartais žmonės išsikelia sau neteisingus tikslus pavyzdžiui: turėti daug pinigų, būti garsenybe ir panašius. Bet šie dalykai negali būti tikslas, tai pasekmė ėjimo į jį, o jeigu yra netinkamai išsikeltas tikslas, tuomet daug energijos prarandama, kuri skirta savirealizacijai ir tobulėjimui. Svarbu yra neužsisėdėti savo komforto zonoje.
Tarkim, moterys, kurios galvoja, kad jų savirealizacija – tik motinystė (manau, taip gali būti tik labai retais atvejais) – neretai užsibūna komforto zonoje, dėl to joms ima augti svoris. kai iš Visatos gaunama energija neišnaudojama žmogus ima „pūstis“. Savirealizacija įmanoma kiekvienoje veikloje, tačiau „užsisėdėjimas“ nėra gerai – atėjus laikui, nereikėtų bijoti keisti darbovietes, veiklą.

Dvasingumo ir materialumo dermė – tai irgi tarsi naujos epochos savastis?

Verta žinoti, kad pinigai – tai joks blogis, o energija, reikalinga tobulėjimui – juk su ja daug ką galima sukurti. Reikia leisti jai tekėti. Svarbu matymo pagalba suvokti, kiek gali šios energijos priimti būtent šiuo metu, nes jeigu žmogus priima daugiau kokios nors energijos, negu gali, prasideda problemos. Kuo daugiau tobulėjame, realizuojame save, tuo didesnius darbus galime atlikti, sukurti, daugiau energijų priimti. Tačiau tai turi vykti palaipsniui.

Labai daug diskusijų pastaruoju metu kyla dėl maisto. Kone madingu tapo požiūris, kad sau ir planetai tobulėti padedama vegetarizmu, veganizmu, kiti tam randa daugybę kontrargumentų…

Klaidinga manyti, kad tėra vienas kelias. Esame skirtingų struktūrų – vieniems reikia mėsos, kitiems – kaip tik ne. Jeigu visi taptume vegetarais – išnyktų maistui auginami gyvuliai, paukščiai. O juk jie taip pat ne be reikalo yra atėję į Žemę – kiekvienas turi savo funkciją.

Kalbėjosi Jolanta Račelė