Vidinis matymas

 

Tikrasis dvasingumas nėra tik sekmadienį nueiti
į bažnyčią, o grįžus sėsti prie stalo ir vartoti alkoholį.
Tikrasis dvasingumas
nėra Dievo prašyti pagalbos, o pačiam nepajudinti nei piršto. Tikrasis
dvasingumas nėra stalčiuje besimėtantis dokumentas bylojantis, kad kažkada
priėjai  pirmosios Komunijos ar, kad kunigas jus sutuokė. Tikrasis
dvasingumas atsiranda tik tada, kai jis sujungtas su materialumu, kai einame
gyvenimo keliu klausydamiesi savo širdies…

ŠIRDIES KELIAS

Kiekvienas žmogus turi  sau optimaliausią kelią ir tą kelią rodo jo dvasinė širdis. Daug žmonių nesugeba girdėti savo širdies – jiems tą trukdo padaryti jų protas, įvairūs blokai ir programos. Tie, kurie žvalgosi aplinkui bandydami atkartoti kitų sėkmės modelius, dažnai pakliūna į savo gyvenimo nesėkmę, nes visuomenė prikimšta programų, stereotipų, netinkančių nusistatymų, kurie nuveda į šoną nuo tikrojo kelio – širdies kelio. Tokios programos  kaip ‘‘tik aukštąjį mokslą baigęs esi kažko vertas‘‘  padaro milžiniškas pasekmes: tūkstančiai renkasi mokslą, kuris jų širdžiai nereikalingas, žmonės turi specialybę, bet ja nesinaudoja ir savo gyvenimą susieja su visai kitomis veiklomis… Arba dirba, kaip robotai, nes jų veikla jiems nekelia džiaugsmo, o kadangi veikla nekelia džiaugsmo, tai ir gyvenimas tampa tamsus ir niūrus…

Milijonai pinigų, milijonai valandų, laiko ir energijos išvaistoma renkantis savo kelią nesiklausant savo širdies ir tai nuveda tik į nesėkmę. Didelė klaida mokslą, karjerą rinktis dėl pinigų, nes, pasirinkus mielą širdžiai veiklą pinigų bus, kadangi potencialas padidėja daug kartų, tai kas patinka – įsisąmoninama daug geriau ir greičiau – darbas tampa daug produktyvesnis, o toks žmogus tampa savo srities profesionalu. Jei tau patinka be galo gaminti, tai ir tapk virėju, o ne rinkis teisės studijas,  nes pasirinkus ‘‘prestižinę‘‘, o ne mėgstamą specialybę gali visą gyvenimą praleisti nuobodžioje kontoroje, o ne kaifuoti savo restorano versle. Pats svarbiausias dalykas yra laimė: susiradus darbą, kuris jums patinka, jums tiesiog nebereikia dirbti, tai tampa jūsų malonumu.

Pagalvokit, kokia sau ir visuomenei naudinga veikla užsiimtumėte, jei turėtumėt maisto, mėgstamų drabužių, kur gyventi ir pinigų tiek, kiek reikia, ką tada gyvenime veiktumėt? Tai ir bus kelias, kuriuo veda jūsų širdis, tik daugelis kuria dėl pinigų nesuvokdami, kad pinigai ir dar daug gerų dalykų ateis tik tada, kai  pradės kurti iš širdies. Gali iškilti baimės, kad nepavyks, kad toks kelias nepelningas, bet viskas pavyks, jei tik nuspręsite 100 procentų juo eiti. Kiekvieną dieną savęs paklauskite: ką aš šiandien galiu padaryti, kad eičiau link to, ko iš tikrųjų noriu? Ir darykit nieko nelaukdami ir nebijodami.  Širdies kelias – tai vienintelis kelias į laimę, o kiti keliai tik ratai, kuriuos einate, nes neesate pasirengę užlipti ant sekančio tobulėjimo laiptelio. Jei dėl kažkokių priežasčių nesirenkate vadovautis širdimi, jūs vėl ir vėl grįšite į pradinį tašką, nuo kurio turėsit  pradėti širdies kelionę. Gausite ženklus, kurie pasireikš mintimis, įvairiomis situacijomis (ligos, nelaimės, nesėkmės) rodys, kad turite grįžti į tikrąjį savo kelią. Tik nuo jūsų priklauso, kiek gyvenime vaikščiosit aplink tikslą, dėl kurio esate čia, žemėje, ar tiesiog eisite tiesiausiu tobulėjimo keliu.

Širdies klausymasis, tai pirmas žingsnis į TIKRAJĮ DVASINGUMĄ, nes taip kuriame gėrį sau ir aplink save, tie kurie kuria aukodamiesi  – gyvena iliuzijoje, kad kuria dvasingumą ir taip save išdalina tapdami silpnais. Stiprūs gali būti tik tie, kurie kuria gėrį kitiems, bet tai daro dėl savęs suprasdami, kad jų gerovė priklauso nuo pasaulio gerovės ir prie to reikia prisidėti.

Keturi kuriančiųjų suvokimo lygiai:

1 – Nesugebėjimas siekti savo tikslų, visiškas plaukimas pasroviui.

2 – Siekimas savo tikslų lipant kitiems per galvas.

3 – Stengiamasi gyventi kuo pozityviau.

4 – Stengiamasi ne tik pačiam gyventi pozityviai, bet ir gėrį kurti dėl savo miesto, savo šalies, visos planetos, jos žmonių ir gamtos. Visa tai mūsų aplinka, o kai aplinka juda tobulėjimo keliu, judam ir mes.

Mūsų tobulėjimas visuomet vyksta pagal šiuos punktus, kiekvieną iš punktų sudaro daug punktelių, kurie susideda iš dar daugiau gyvenimiškų situacijų, kurias reikia išspręsti vadovaujantis širdimi, tik taip augama ir tobulėjama.

VIDINIS MATYMAS

Kiekvienas žmogus į Žemę ateina tam, kad čia kažką sukurtų. Jei pasirenka kurti širdimi ir daryti dieviškus darbus, Dievas duoda reikalingus gebėjimus jiems atlikti ir vienas iš tokių gebėjimų yra matymas. Vidinis matymas – tai aiškiaregystė ir ją gali turėti kiekvienas. Matymo pagalba  galima matyti kiekvienos pasekmės priežastį ir taip kurti pozityvų gyvenimą. Vidinis matymas tai gyvenimo žemėlapis, kurio pagalba gyvenimo kelyje yra pašalinamos kliūtys, kartais su jomis dar net nesusidūrus ir kurios lauktų ateityje. Matydami praeitus gyvenimus ir suvokdami juose nedieviškus savo poelgius išvengiame karminių pamokų, kurios gresia šiame gyvenime. Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį ir tik suvokus savo veiksmus praeituose gyvenimuose galim stipriai pakeisti savo gyvenimo kryptį mums palankia vaga. Kiekviena nelaimė, kiekviena liga ir nesėkmė turi savo priežastį, o matydami galim jas pašalinti, kas gyvenimui suteikia visai kitą prasmę.

Pasaulis – ne vien fizinis kūnas, jis sudarytas iš daug sluoksnių, o fizinis – mums apčiuopiamas sluoksnis – tik vienas iš daugelio, kadangi jis matomas ir be trečiosios akies pagalbos, todėl dažnai žmonių įvardijamas, kaip vienintelis. Žmonės dažnai bijo to – subtilaus pasaulio,  bijo to, ko nesupranta, bijo nežinomybės, bet tik nuėjus į nežinomybę atsiranda didesnis žinojimas. Sukurta komforto zona, kad pasaulis yra tik toks, o ne kitoks – nieko gero neatneša, jei žmogus įkiša galvą į smėlį, tai dar nereiškia, kad tai, ko nemato, jo neveikia, tai veikia ir kartais labai stipriai.

Matymas skirtas ne vien apsisaugoti nuo  kažkokių blogybių, pagrindinis matymo tikslas yra kūrimas: viskas, ką sukuriame fiziniame lygmenyje, prieš tai atsiranda subtiliam lygmenyje. Mintys, norai, tam tikruose subtiliuose lygiuose jau yra sukurti ir tų lygių realybė leidžiasi, kaip liftas namo aukštais, kol pasiekia pirmąjį aukštą, t.y., fizinį, visiems gerai žinomą lygį. Neveltui sakoma ‘‘mūsų mintys materializuojasi‘‘, bet tikrai ne visos mintys materializuojasi, nes kažkuriame subtiliame lygyje jos tiesiog dėl vienokių ar kitokių priežasčių užstringa.  Blokai, kurie trukdo mūsų norams išsipildyti, gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių, tai gali būti pasirinkti neteisingi sprendimai siekiat savo noro, praeitų gyvenimų pasekmės, baimės, ar net kai mūsų norai kertasi su kažkieno kito norais… Ir čia tik keletas priežasčių iš daugelio, dėl kurių tikslą gali būti neįmanoma pasiekti, o matymo pagalba įmanoma pamatyti, kaip pašalinti trukdžius tikslui pasiekti tiek fiziniam, tiek subtiliam lygyje.

Kodėl atėjau į žemę ir ką čia turiu padaryti?

Kodėl mano gyvenimas pasisuko vienokia ar kitokia linkme ir ką daryti, kad jį pasukti teigiama linkme?

Ką daryti, kad surasti antrąją pusę kuri būtų geriausia (-s) kompanionė (-as) jūsų gyvenime?

Kaip išsivalyti savo karmą?

Kaip pasiekti savo tikslus?

Į šiuos ir daugelį kitų klausimų jūs galite atsakyti atsistatę matymą, kuris dėl daug gyvenimų
nenaudojimo tiesiog atrofavosi. Vaikai dažnai turi matymo likučius, tačiau ir tų likučių greit nebelieka, nes tai suaugusių įvardijama, kaip fantazija, kuri niekam nereikalinga…

Tik nuo jūsų priklauso ar praregėti iš tikrųjų, ar tęsti nežinomybės kelionę…

Rokas Jarašius